Пригоди в казковому лісі конспект середньої групи з блоками дьенеша. Конспект заняття з фемп з використанням логічних блоків дененешу

Інтегроване заняття для дітей середньої групи з

використанням блоків Дьєнеша.

Пригода у казковому лісі

Мета: Розвиток пізнавальної активності за допомогою, логічних

блоків Дьєнеша.

Завдання : Освітні:

Розвивати вміння розрізняти основні властивості предметів: колір, форму та розмір предметів.

Закріпити назви геометричних фігур: квадрат, прямокутник, трикутник, виділяти їх властивості: форма, колір, розмір.

Вміння розпізнавати цифри до 5 та співвідносити їх із кількістю предметів.

Розвивати уяву, спостережливість, уміння вирішувати логічні завдання, розмірковувати,

Формувати уявлення про символічне зображення предметів.

Виховні:

Вміння самостійно працювати, ухвалювати рішення.

Вміння суворо дотримуватись інструкцій, дотримуватися встановлених правил.

Корекційні:

Закріплювати вміння відтворювати у будівництві знайомий предмет, відбирати необхідні для будівництва блоки відповідно до графічного образу.

Розвивати зорово-моторну координацію при з'єднанні блоків

Виховувати увагу, посидючість, логічне мислення.

Матеріал: картки з кількістю гуртків від 1 до 5, логічні блоки Дьєнеша, лист, лічильні палички, яблука, схеми будинків (фотографії), картинки із зашумленими тваринами.

Попередня робота . Робота з дітьми по сенсориці через дидактичні посібники та іграшки. Розмова про життя тварин. Читання казок. Розгляд ілюстрацій. Робота з альбомом "Маленькі логіки"

Роздатковий матеріал:

Набір логічних блоків. Кодові картки, що позначають колір та форму, величину геометричних фігур. Рахункові палички. Зразки-схеми будиночків. Яблука. Зображення з зашумлені зображення тварин.

Хід заняття.

Діти заходять у групу та помічають конверт.

Діти я сьогодні прийшла на роботу, а біля дверей лежав конверт, я взяла його. Як ви вважаєте, як дізнатися, звідки воно прийшло і кому адресовано? (Треба прочитати. Давайте прочитаємо цей лист).

Вихователь читає адресу: "Дітям 4 групи від звірів Казкового лісу".

Хлопці, як ви вважаєте, які новини в цьому листі? Як ви здогадались? (У конверта сумне обличчя). Давайте швидше відкриємо і дізнаємося, що ж сталося? Вихователь відкриває та читає лист.

Ми - лісові звірі,

Жили – не тужили.

У казковому лісі

Хоровод водили!

Але зла Бабка-Їжачка

Все зачарувала!

І тепер у лісі

Сумно, сумно стало…

Дорогі діти,

Ви нам допоможіть і скоріше нас усіх знайдіть!

Що ж робити? (Потрібно допомогти: перемогти Бабу-Ягу, вирушити до Казкового лісу…). Допоможемо звірам? Як ви вважаєте, Баба-Яга дозволить нам так легко дістатися до лісу? (Ні). Я теж так думаю, що вона будуватиме нам дорогою різні перешкоди. Але я відкрию вам невеликий секрет: щоразу, коли ми долатимемо її перешкоду, вона втрачатиме свої сили, і після того, як ми знайдемо звірів, вона зовсім зникне! То ви готові вирушити в Казковий ліс і звільнити його від чаклунства Баби-Яги? (Так).

На чому нам дістатися до Казкового лісу? Я пропоную дістатися туди машиною. Т.к. ми вирушаємо до Казкового лісу, машини у нас будуть чарівні, дуже швидкі! Заводьте мотори, і вирушаємо в дорогу! (Діти рухаються по колу).

1. Приїхали! Але що це, далі ми не можемо пройти, якісь замки лежать. Ось і перша перешкода, яку приготувала на Б-Я. Щоб пройти далі, нам треба відкрити всі ці замки, а зробити це можна, тільки якщо ми знайдемо ключик для кожного замку. Ключі непрості, закодовані, лежать у коробці і, звичайно, всі переплуталися.

Кожен із вас повинен взяти один замочок і розгадати код свого замка та знайти потрібний ключ.

Діти виконують завдання, за кодом на замку знаходять ключ.

Настя, який ключ у твого замку (червоний трикутник, великий, тонкий)

Яким ключем відкривається твій замочок, Даша? (Синім прямокутник, маленьким і товстим) і т.д.

Молодці! Знайшли потрібні ключі, відкрили замочки та потрапили до Казкового лісу.

Як нам вирішити цю проблему? (Відповіді дітей).

А може, у конверті є підказка? (Показую зразок човника). Давайте побудуємо кожен собі човник. Скільки рахункових паличок, нам для цього знадобиться? (5 паличок)

Діти будують кожен свій човник з лічильних паличок. Ось човники і готові! Тоді перепливаємо на інший берег! Ми з вами пройшли ще одну перешкоду Б-Яги – і її сила зменшилась!

Фізкультхвилинка. Зробимо привал. Відпочинемо й підемо далі. Підійдіть до мене закрийте очі. Зарядка для очей.

3. Перед нами яблуня з наливними яблучками.

Яблука на яблуньці незвичайні, зірвемо по яблучку і подивимося, що в них такого цікавого. Б-Я хоче дізнатися, чи вмієте ви рахувати. Порахуйте кількість кісточок на вашому яблучку. Діти рахують кісточки. Перевіряю.

А тепер, знайдіть на столі картку з такою ж кількістю гуртків, скільки кісточок у вашому яблучку. Підійдіть до цієї картки.

Діти вважають кісточки та підходять до столів, де лежить картка з такою самою кількістю гуртків.

Катя, скільки кісточок у твоєму яблуку? Яку картку ти вибрала?

Майя, до якої картки ти підійшла? Чому?

Твоє яблучко Арсен має скільки кісточок? Тому ти підійшов до картки з трьома кружками.

Молодці! Ми з вами впоралися з ще одним чаклунством.

4.- Біля картки з кружальцями є ось ці фотографії. Це фотографії будинків, де жили звірі. А де самі будиночки? Б-я зруйнувала їх і знову приготувала нам нову пастку!

Треба нам допомогти звіряткам збудувати заново їхні будиночки. Допоможемо їм? (Так). Як нам це зробити? За цими фото ми можемо побудувати будиночки для звірів (діти будують будиночки за схемами з блоків Дьєнеша).

Які деталі нам знадобилися при будівництві цих будиночків? (Прямокутники, квадрати, трикутники)

Молодці! Ми обійшли ще одну перешкоду.

5. Відмінні будиночки у вас вийшли. А хто зі звірів живе у кожному з них ми не знаємо. А хотіли б дізнатися (так). Знову на нас чекає нове випробування, залишилися картинки, на яких сховалися тварини у лісі. Давайте відгадаємо, яка ж тварина тут сховалася, і поселимо її в будиночок, який ви для нього збудували.

Вихователь показує зашумлені фігури звірів. Діти визначають, яка тварина зображена на зображенні.

Вихователь перевіряє виконання завдання.

Соня, яку тварину ти знайшла? (Ведмідь).

Для якої тварини збудувала будиночок Катя? (лисиці)

Будиночок, який збудував Арсен, призначений для якоїсь тварини? (Їжачка) і т.д.

Молодці! Ми пройшли всі перешкоди, які приготувала для нас Б-Я і вона втратила свою силу і зникла! Тепер Казковий ліс вільний від чарів! А звірі будуть жити, не тужити у своїх нових будиночках. А ми вирушаємо назад до дитячого садка. Заводьте мотори, Поїхали!

Хлопці, сподобалася вам наша подорож Казковим лісом (так). Яка найважча перешкода була для вас? (Відповіді дітей)

1. Виховувати доброзичливі стосунки до ближнього.

2. Продовжувати вчити дітей розкладати предмети (палички Кюїзенера) у ряд, у порядку зростання, користуватися словами: довше, коротше.

3. Закріпити навички рахунку не більше 5.

4. Закріпити вміння розрізняти і правильно показувати коло, квадрат, трикутник, пізнавати дані фігури, незважаючи на відмінності у кольорі, розмірі.

5. Розрізняти геометричні фігури, розвивати просторову уяву, конструктивне мислення, кмітливість, сенсорні здібності (квадрат).

Роздатковий матеріал:Палички Кюїзенера, блоки Дьєнеша, кола: синій червоний.

Хід заняття.

Організаційний момент.

1. Вихователь:Діти, подивіться, як багато сьогодні у нас гостей. Давайте з ними привітаємось.

Вихователь:Хлопці, сьогодні ми здійснимо фантастичний політ. Ми полетимо з Вами на планету Марс, а наша планета, як називається? (Відповіді дітей.)

Там ми маємо зробити чимало відкриттів, виконати важкі завдання, знайти відповіді на складні питання. Ви готові? (Відповіді дітей.)

Вихователь:Насамперед, потрібно побудувати ракету. Ви будете інженерами-конструкторами. Займіть свої робочі місця. Перед вами ескізи ракет. Уважно розгляньте ескіз та сконструюйте ракету (робота з блоками Дьєнеша). Відмінно впоралися із завданням.

Ми полетимо з вами на готовій ракеті. Займайте місця.

2. Квіткова галявина (блоки Дьєнеша)

Вихователь: Хлопці подивіться, ми на чужій планеті, але і тут є квіткові галявини, але квіти незвичайні, а у формі геометричних фігур

Діти подивіться, всі наші квіточки розкидані з мальовничої клумби. Давайте квіти помістимо на клумбу.

Квіти синього кольору у формі квадрата потрібно помістити у синій обруч, а квіти червоного кольору у формі кола у червоний обруч.

А куди ж ми помістимо решту квітів? (У загальну частину). А чому? (Бо вони не червоні і не сині, не квадрати і не круги).

3. Вихователь:Щоб підтримати своє здоров'я у космосі у польоті зробимо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка: "Космос".

4. Ігри з паличками Кюїзенера

Вихователь: Хлопці, ми з вами на планеті Марс, подивіться, перед вами чарівні палички Нам потрібно виконати із ними цікаві завдання.

  1. Візьміть праву руку стільки паличок, скільки зможете втримати, назвіть колір кожної палички.
  2. Покажіть не червону паличку, не жовту тощо.
  3. Відберіть палички однакового кольору і збудуйте будинок для матрьошки.

5. «Виклади за зразком»

Вихователь: Хлопці, подивіться на картинку. Що ви бачите? (Відповіді дітей) правильно, це Сонце. Сонце також планета. Якого воно кольору? На яку геометричну фігуру схоже на Сонце? Що ще має сонечко? На яку геометричну фігуру схожі промені? (Відповіді дітей.)

Вихователь: Давайте спробуємо викласти наше Сонце, а допоможуть нам у цьому наші чарівні палички. (Палички Кюїзенера.)

6. Вихователь:Займайте місця в ракеті:

1, 2, 3, 4, 5, - з польоту повернулися, ми на землю приземлилися! (Діти виходять із ракети.)

Вихователь:Наша ракета здійснила м'яку посадку, завдяки злагодженій роботі нашого екіпажу ми впоралися з усіма завданнями. Хлопці, я забула, де ми були? Навіщо ми туди літали? Що ми там робили? Вам було тяжко? Цікаво? Дякую вам, хлопці, за цікаву подорож.

Програмний зміст:

Закріплювати уявлення про геометричні фігури, вміння розрізняти і називати їх (коло, квадрат, трикутник, прямокутник).

Закріплювати уявлення у тому, що геометричні фігури може бути різних розмірів (великі – маленькі).

Закріплювати вміння співвідносити форму предметів із геометричними фігурами.

Удосконалювати вміння визначати напрямок від себе.

Удосконалювати вміння розрізняти праву та ліву руки.

Закріплювати рахунок не більше 5.

Закріплювати вміння групувати предмети за 2 ознаками (кількість, розмір)

Закріплювати вміння розуміти умовні позначення.

Закріплювати вміння декодувати інформацію, зображену на картці.

Закріплювати вміння робити найпростіші висновки, логічні висновки.

Розвиток пізнавальних процесів сприйняття, пам'яті, уваги, уяви.

Вправляти в умінні погоджувати іменники з прикметниками.

Вправляти в умінні погоджувати числівники з іменниками.

Розвивати фразове мовлення у відповідях питання.

Закріплення у мові прикметників, що позначають кольори, розміри, товщину.

Координація мови із рухом.

Розвиток загальної та тонкої моторики.

Виховувати вміння чути один одного, бажання прийти на допомогу тому, хто потрапив у біду.

Матеріал:

Посібник "Машинки" - маленька машинка за ниточку прив'язана до олівця.

Намотуючи ниточку на олівець, дитина рухає машинку. На кожну дитину.

Посібник «Річка» – блакитні стрічки (річка), картки із зображенням предметів різної геометричної форми, блоки Дьєнеша, контейнери під блоки.

Посібник «Дерево» – дерево з голими гілками, на стовбурі якого намальовано сумне обличчя, яке наприкінці змінюється на веселе; поряд з голими гілками намальовані великі та маленькі кружки в межах 5 у різному поєднанні (3 великих та 2 маленьких, 4 маленьких та 1 великий тощо); картки з листочками у таких самих поєднаннях, як і кружечки.

Посібник «Ліс» – пластини для позначення доріжок; знаки до блоків Дьєнеша (2 кольори та їх закреслені варіанти); блоки Дьєнеша круглої форми за кількістю дітей; ялинки.

Посібник «Тварини» – конверти формату А4 із чорного картону; жовті прищіпки; зображення тварин за кількістю дітей, виконані за аналогією з посібником «Недоліки» до блоків Дьєнеша; блоки Дьєнеша;

Жовте коло, жовті прищіпки.

Лист конверт з сумним обличчям.

Повітряну кульку.

Частування, кошик.

Хід заняття:

Дети заходять у групу і помічають повітряну кульку з прив'язаним до мотузку конвертом.

Та ця кулька принесла листа! Як ви вважаєте, як дізнатися, звідки воно прийшло і кому адресовано? (Прочитати адресу).

Вихователь читає адресу: «Дітям 5 групи від звірів із Казкового лісу».

Хлопці, як ви вважаєте, які новини в цьому листі? Як ви здогадались? (У конверта сумне обличчя). Давайте швидше відкриємо та дізнаємося, що ж трапилося у Казковому лісі!

Вихователь відкриває конверт і читає лист:

Ми – лісові звірі,

Жили – не тужили.

У казковому лісі

Хоровод водили!

Але зла Бабка-Їжачка

Усіх зачарувала,

І тепер у лісі

Сумно, сумно стало…

Дорогі діти,

Ви нам допоможете,

З фігур чарівних

Швидше зберіть!

Що ж нам робити? (Потрібно допомогти; перемогти Бабу-Ягу; вирушити в Казковий ліс; …)

Як ви вважаєте, Баба-Яга дозволить нам так легко дістатися лісу? (Ні). Я теж думаю, що вона будуватиме нам дорогою різні перешкоди. Але я відкрию вам невеликий секрет: щоразу, коли ми проходитимемо її перешкоду, вона втрачатиме частину своєї сили, і після того, як ми знайдемо і зберемо звірів із чарівних фігур, вона зовсім зникне!

То ви готові вирушити в Казковий ліс і звільнити його від чаклунства Баби-Яги? (Так!).

2. На чому нам дістатися до Казкового лісу? (На машині). Так як ми вирушаємо в Казковий ліс, то й машини у нас будуть чарівні машини-скороходи, маленькі, але дуже швидкі!

Заводьте мотори і вирушаємо в дорогу!

Качу, променю на весь опор,

Я сам водій, я сам – мотор!

Натискаю на педаль,

І машина мчить у далечінь!

3. Приїхали! Ми з вами на машинках-скороходах проїхали вже половину шляху, але далі вони не пройдуть – попереду річка. Як нам її перейти? (…, по мосту) Як ви думаєте, що сталося з усіма мостами: вони зовсім неміцні, зроблені не з цегли, а з предметів! Хто ж перетворив цеглу на предмети? (Баба-Яга зачарувала). Що ж станеться, якщо ми пройдемо таким неміцним мостом? (…) Це перша перешкода Баби-Яги – вона не хоче, щоб ми перебралися на інший берег річки, і тому зачарувала всі мости! Хто ж їх розчарує? (Ми самі!) Як нам це зробити? (Підібрати цеглини, що підходять за формою предмета, і покласти його зверху).

Діти будують кожен свій міст.

Ось мости й готові! Як ви вважаєте, вони міцні? (Так, тому що всі ГФ відповідають формі предмета). Тоді переходимо на інший берег! Ми з вами пройшли першу перешкоду Баби-Яги – розчарували мости – і її сила зменшилась!

Ось мотор увімкнувся,

Пропелер закрутився. Обертальні рухи руками перед собою.

До хмар піднялися Руки вгору.

І шасі забралися.Почергове піднімання колін.

Руки убік – у політ

Відправляємо літак!Біг групою.

Ось ми тут приготували парашут. Імітація одягання парашута.

Поштовх! Стрибок! Присідання, вистрибування нагору.

Летимо, друже!Руки-ноги убік.

Парашути розкрилися, Руки над головою з'єднати.

Діти м'яко приземлились.Присідання.

5. Ось ми й у Казковому лісі! Тут справді сумно! Як ви вважаєте, чому це дерево сумує? (Немає листочків). Що ж тут трапилося, чому всі дерева вже одяглися в листочки, а в Казковому лісі дерева ще голі? (Проробки Баби-Яги). Що робити, як допомогти дереву? (Підібрати гілочки з листочками). Хто здогадався, як правильно підібрати? (Порахувати кількість великих/маленьких кружечків і знайти гілочку з такою самою кількістю великих/маленьких листочків).

Діти виконують завдання.

Молодці! Яке гарне стало дерево! Подивіться, воно більше не сумує, а посміхається і дякує вам! Ми з вами впоралися з ще одним чаклунством Баби-Яги та її сила ще зменшилася!

6. Тепер ходімо в ліс шукати звірів! Але треба бути обережними, на стежках Баба-Яга розставила пастки! Не потрапити в них нам допоможуть ці чарівні клубочки (блоки Дьенеша круглої форми). Як вони нам допомагатимуть? (Показувати, де потрібно повернути – праворуч чи ліворуч).

Діти проходять стежками відповідно до обраної фігури-клубочка.

Молодці! Ми обійшли ще одну перешкоду Баби-Яги – не потрапили у її пастки – і в неї залишилося зовсім мало сил!

7. Вихователь вказує на чорні конверти з прищіпками:

Ой, хлопці, а що таке? (Тут замкнені звірі!) Я теж так думаю, що тут на прищіпки-замочки замкнені звірі! Хто згадає, що нам треба зробити, щоб розчарувати їх? (Зібрати із чарівних фігур). Ось тут у нас є чарівні постаті. Але як ми дізнаємося, де який звір? (Торчать заячі вуха, ведмежа лапа, …)

Діти знімають прищіпки, дістають зображення звірів та викладають блокиДьєнешавідповідно до значків. Звучить короткий звуковий сигнал, що зображує зникновення Баби-Яги.

Молодці! Ми розчарували звірів і Баба-Яга втратила свою силу і зникла! Тепер Казковий ліс вільний від чарів!

8. А давайте подаруємо мешканцям Казкового лісу щось добре і тепле?! Наприклад, у мене є ось таке коло. На що ми можемо його перетворити? (У сонечко). А що нам допоможе перетворити коло на сонечко? (Прищіпки)

Діти роблять сонечко. Вихователь прибирає звірів і їх місце краде частування у кошику.

Давайте повісимо сонечко над лісом, щоб там більше ніколи не було сумно. (Вихованець вішає сонечко на штору на вікні). Давайте покажемо наше гарне сонечко звірам! Ой, а куди вони поділися? (Втекли в ліс, сховалися в нірку, …). А на подяку за порятунок Казкового лісу від Баби-Яги вони залишили вам частування!

Хлопці, а ходімо, розкажемо Марії Іванівні про нашу пригоду?!

Програмний зміст:

Допомогти навчитися правильно називати частини, куди обручі ділять площину; закріпити назви пір року, зворотний рахунок, вміння кодувати та декодувати блоки за чотирма властивостями (колір, форма, величина, товщина); розвивати вміння класифікувати предмети за чотирма властивостями; вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; розвивати мислення, увагу, уяву; виховувати дружні взаємини, дбайливе ставлення до методичних посібників, самостійність; доставити радість та задоволення від ігор розвиваючої спрямованості.

Матеріали до заняття:

Ілюстрації по порах року: дівчинка-осінь, дівчинка-зима, дівчинка-весна, дівчинка-літо;

Зразок зображення "Машини часу";

Гра "Танграм" (один комплект на двох дітей);

Гра «Блоки Дьєнеша» (один комплект на двох дітей та один комплект для вихователя);

Кошик з набором овочів та фруктів;

Зображення для гри «Четвертий зайвий»;

Картки для гри «Зроби намисто»;

Картки для гри «Засіли пташок у будиночки»;

Картки-символи, що відповідають властивостям блоків: колір (червоний, жовтий, синій), форма (коло, квадрат, трикутник, прямокутник), величина (великий, маленький), товщина (товстий, тонкий);

-Три обручі: червоний, синій, жовтий.

Хід заняття

Організаційний момент.

Діти заходять у групу, стають півколом, обличчям до вихователя.

Вихователь: Діти, скажіть, навіщо люди посміхаються? (Відповіді дітей)

Усміхніться один одному, посміхніться гостям.

Гра «Привітання»

Один до одного обличчям повернулися,

Усміхнулися.

Руку праву подали,

І потім її потиснули,

І один одного ми обійняли, Відійшли і вклонилися,

І трохи покружляли,

Чи всі готові займатися?
Діти: Дуже ми намагатимемося

Я бажаю вам гарного настрою та запрошую у веселу подорож по порах року на «Машині часу». Діти, ви хочете поїхати зі мною в подорож? (Відповіді дітей).

раз у нас подорож незвичайна, я пропоную вам перетворитися на блоки. Ви хочете? (відповіді дітей) Вибирайте кожен собі з кошика блок та розкажіть, хто ви. (Діти розповідають: «Я блок синього кольору, великий, товстий, квадрат)

Як я вже сказала, ми сьогодні подорожуватимемо на «Машині часу». Для цього вам необхідно її збудувати. Від того, які ви будете дружні та уважні один до одного, залежить успіх подорожі.

Діти, підійдіть до столу та побудуйте свою «Машину часу» з геометричних фігур за цим зразком. (Вихованець виставляє зразок на мольберті, діти будують по ньому фігуру-силует).

Гра «Танграм»

Не забувайте, що «робити стрибки» з однієї пори року в іншу ви будете на своїй «Машині часу» часом, тому працюйте дружно.

Основна частина.

Вихователь: Збудували? Молодці! Тепер підійдіть до мене, встаньте в коло, візьміть за руки. Щоб ваші машини почали рухатися, треба порахувати зворотним рахунком від 20 до 1. (Діти вважають, після чого сідають на стільчики).

Вихователь: Хто нас зустрічає? (Показ картинки: зображеннядівчинки-осені). Відповіді дітей.

Осінь приготувала нам кошик із овочами та фруктами. (Показ кошика)

Знайдіть блоки, схожі за формою та кольором на овочі та фрукти. (Діти вибирають потрібні блоки) А тепер опишіть їх та знайдіть картки-символи, що відповідають вибраним блокам. (Далі діти знаходять блоки та картки-символи, що відповідають овочам та фруктам)

Діти, подивіться, Осінь приготувала нам ще одну гру.

Гра «Четвертий зайвий»(Виховник показує картинку, діти знаходять зайвий предмет і пояснюють, чому він зайвий).Гімнастика для очей. (Діти зіницями очей малюють коло, квадрат, трикутник).

Вихователь: Добре! Наша подорож продовжується, і ми вирушаємо наступної пори року. Хто нас зустрічає після осені? (зима) (Показ зображення: зображеннядівчинки-зими ) За що ви любите зиму? Яке казкове свято буває взимку? (Відповіді дітей) Заплющте очі, уявіть, що настав Новий рік. Розплющте очі. Який головний символ Нового Року? (ялинка)

Вгадайте, яку ялинку приніс Дід Мороз на свято?

Вона – не маленька, не синя, не червона, не жовта, не прямокутна, не квадратна, не кругла, не тонка (відповідь: велика, зелена, трикутна, товста). Діти знаходять цей блок.

Що потрібно зробити, щоб ялинка стала новорічною? (Висловлювання дітей) Давайте прикрасимо ялинку та зробимо для неї намисто за схемами, які лежать у вас на столі (на вибір).

Гра «Зроби намисто»

(Діти малюють намисто з блоків за чотирма властивостями). Після того, як діти виконають завдання, вихователь ставить запитання:

Скільки всього блоків використали для будівництва намиста?

Скільки використали блоків жовтого кольору? червоного? синього?

Скільки використали прямокутників? квадратів? кіл? трикутників?

Яких фігур більше: жовтих чи червоних? Скільки?

Молодці! Зараз відбудеться стрибок наступної пори року. Закрийте очі. (Вивішується картинка: зображеннядівчинки-весни ) А тепер, подивіться, хто нас зустрічає? (Весна) Весною до нас повертається багато птахів із теплих країв.

Фізкультхвилинка(на вибір дітей)

Вихователь: Діти, давайте пташкам допоможемо знайти свої будиночки.

Гра «Засіли мешканців у будиночки»

(Дітям лунають зображення будиночків; необхідно знайти блоки, що відповідають даним властивостям; блоки – це «пташки»).

Під час роботи дітей вихователь ставить запитання: Яка пташка тут живе? (Показує)

Чому цю пташку поселив саме сюди? (Відповіді дітей)

Вихователь: Добре! Ми вирушаємо далі, наступної пори року. Хто нас зустрічає? (Літо) (Показ зображення: зображеннядівчинки – літа ) Згадайте, як влітку буває красиво, скільки квітів розпускається на клумбах. Давайте й ми висадимо квіти на клумби.

Гра з трьома обручами «Посадь квіти на клумби»

Діти, порахуйте, скільки всього клумб. (7) Давайте їх назвемо.

Уявіть, що блоки – це квіти. Садити квіти будемо так: усередині червоного обруча – всечервоні квіти; всередині синього обруча– все більші квіти; усередині жовтого обруча –всі трикутні квіти.

Всередині синього обруча, поза червоним та жовтим(Все великі)

Всередині червоного обруча, поза синім та жовтим (всі червоні)

Всередині жовтого обруча, поза червоним та синім(Всі трикутні)

Усередині синього та червоного, поза жовтим обручем – всі не трикутні, не прямокутні, не круглі(квадратні)

Усередині синього та жовтого, поза червоним обручем –всі жовті

Усередині червоного та жовтого, поза синім обручем – всі блоки, які не товсті(тонкі)

Усередині синього, червоного та жовтого обручів –сині, маленькі, тонкі блоки

Які квіти залишилися назовні клумби?

Заключна частина.

Вихователь: Наша подорож добігає кінця! Вам сподобалась наша подорож? А яка пора року ваша кохана? Які завдання сьогодні були для вас легкими? А які важкі?

Яка зараз пора року? (Відповіді дітей) Ми з вами залишаємося поки в цій порі року, а «Машина часу» вирушає до іншого дитячого садка. Який у вас настрій після нашої подорожі? Візьміть кожен собі радісний смайлик, і нехай він дарує вам гарний настрій.


Назва: Конспект заняття з ФЕМП з використанням логічних блоків Дьєнеша в середній групі
Номінація: Дитячий садок, Конспекти занять, НОД, математика, середня

Посада: вихователь 1 кваліфікаційної категорії
Місце роботи: КДКП ясла сад № 8 «Теремок»
Місце розташування: місто Екібастуз, Павлодарська область, Республіка Казахстан

Конспект заняття з ФЕМП з використанням логічних блоків Дьєнеша у середній групі.

Ціль:

1. Формувати елементарні математичні уявлення.

  • Навчати дітей порівнювати предмети та геометричні фігури за двома та більше властивостями (форма, колір, величина);
  • Розвивати вміння виділяти задану геометричну фігуру за 3-м

ознаками (форма, величина, колір);

  • Вправляти в порядковому та кількісному рахунку в межах 5;
  • Закріпити уявлення про поняття «близько-далеко»; про тимчасові уявлення;
  • Вчити дітей орієнтуватися у просторі (посередині, вгорі праворуч, вгорі зліва, внизу праворуч, внизу зліва).

2. Розвивати первинні прийоми логічного мислення (формувати здатність до спостереження, порівняння, узагальнення, класифікації); розвивати мову як і форму розумової діяльності.

3. Виховувати допитливість, інтерес до подорожі як формі пізнання навколишнього світу.

Матеріал:блоки «Дьонеш»,картки з кодуванням блоків «Дьонеш»

Хід заняття:

Коло радості

Скільки часу на рік?

Зараз яка пора року?

Скільки місяців узимку?

Назвіть зимові місяці.

Нині який місяць?

Назвіть ознаки зими.

Сюрпризний момент.

Діти, ви зійшли здається хтось стукає?

Піду подивлюсь хто там.

Подивіться, діти, листоноша приніс нам лист. Цікаво, від кого ви думаєте листа?

Бажаєте дізнатися хто написав нам листа?

Тоді відкриємо листа та прочитаємо.

"Привіт, діти! Мені потрібна ваша допомога. Злий чаклун зачарував звірів і закрив їх у скриню. Треба їх звільнити та нагодувати. З привітом дід Лісовик»

Ну що, діти, допоможемо звіряткам?

Нам треба ділитися на дві групи.

1 група йдуть ліпити звіряткам частування

2 група йдуть рятувати звірят.

Пора нам вирушити в дорогу, але ліс далеко. Як нам дістатися, як ви думаєте?

Давайте поїдемо автобусом.

Але щоб поїхати автобусом, що треба придбати?

Завдання виконується з блоками Дьєнеша. Дітям лунають картки з кодуванням фігур.

Увага! Перевірка квитків.

Якого кольору ваш білет?

Якої форми?

Покажіть лише сині квитки.

А тепер червоні жовті квитки. і т.д.

Молодці! Ви все правильно знайшли свої місця, можна їхати.

(Зупинка. Приїжджають у ліс)

Діти, ось ми приїхали в ліс, але куди ж нам йти, хто нам допоможе?

Подивіться, яка гарна ялинка, може вона нам допоможе?

Ялинка мені сказала, щоб допомогти зерняткам треба правильно виконати всі завдання, які приготували нам сніжинки.

Бере сніжинку №1, читає завдання.

1 - завдання: логічні завдання: "Скільки?"

Сніжинка №2

2-завдання: рахунок прямо і назад в межах 5.

А тепер пригостите зайчиків морквиною, скільки зайчиків? А морквин скільки? Усім вистачило морквин? Чому?

Д/гра «Знайди своє місце».

Сніжинка №3

3-завдання: «Скласти картину»

А це сніжинка хоче, щоб ми склали картинку, де зайчик посередині, будиночок праворуч внизу, ялинка зліва внизу, сонечко праворуч вгорі, хмарка зліва вгорі.

А тепер самі складіть картину.

Молодці! Ви всі добре впоралися із завданням.

Сніжинка №4

4-завдання: «Фіз.хвилинка»

Це сніжинка просить разом із нею потанцювати.

Сніжинка №5

5-завдання: «Що змінилося?»

(Зліва будиночок, а праворуч 2 іграшки. Вони знаходяться на різних відстанях від будиночка)

Це сніжинка хоче перевірити, наскільки ви уважні.

Скажіть, хто знаходиться ближче до будиночка, а хто далі від будиночка?

Тепер все закривайте очі.

(переставляю іграшки місцями)

А тепер відкривайте очі і скажіть, що змінилося? (упр.повторюється 2-3 р.)

Молодці! Ви всі завдання правильно виконали. Тепер підемо знайдемо скриню і врятуємо звірят.

Ось і скриня, але вона закрита на замок. Діти, тут записка написано, що ключик захований під геометричними фігурами, ви повинні вгадати

правильно де захований ключ.

Молодці! Ви правильно вгадали, от і ключ.

Діти, нам пора повернутися в дитячий садок, беремо з собою звірят. Сідайте в автобус, поїхали.

Де ми були?

Навіщо ми поїхали до лісу?

Що ми робили щоб урятувати звірят?

Які завдання були?



Випадкові статті

Вгору