Žaidimas su aprašymu, kaip jis atrodo. Didaktinis žaidimas „Kaip tai atrodo? Sveikinimai. Pratimas „Mūsų pagalbininkai“

Pamokos metmenys

Tema: "Kaip atrodo kaip."

Mokinių amžius: 6-8 metų amžiaus.

Pamokos tipas: naujos medžiagos mokymasis.

Pamokos tikslas: divergentinio (kūrybinio) mąstymo verbalinių funkcijų ugdymas

Pamokos tikslai-

Edukacinis (lavinamasis, įvairių dalykinės veiklos rūšių įsisavinimas):

    Prisidėti prie įgūdžių įsitraukti į nesąmoningų patirties sluoksnių problemų sprendimų paieškos procesą.

Tobulėjimas (sugebėjimų formavimas Į savarankiškas naujų veikimo būdų kūrimas (saviugda) :

    tobulinti asociatyvius mąstymo mechanizmus

    prisidėti prie abipusiškumo pašalinimo smegenų pusrutulių darbe

    skatinti vaizduotės ir vaizduotės vystymąsi

Išsilavinimas (asmeninių savybių ugdymas) :

    Skatinti bendravimo įgūdžių ugdymą, gebėjimą klausytis pašnekovo

Įranga ir techninės mokymo priemonės

Žodynas : vaizduotė, kūrybiškumas.

Mokytojo naudojamos medžiagos ir įranga: rutulys, 2 paveikslėlių rinkiniai

Planuojami rezultatai:

Metasubject:

įgyti žinių apie asociacijos sampratą;

įsisavinti loginius analizės, apibendrinimo, klasifikavimo, samprotavimo konstravimo ir remtis žinomomis sąvokomis veiksmus

įgytų žinių pritaikymas pasikeitusiomis sąlygomis.

Komunikacinis:

Dirbti grupėje, poromis, klausytis pašnekovo, turėti dialoginę kalbos formą, derėtis ir priimti bendrą sprendimą.

Reguliavimo:

Pasirinkite veiksmus pagal užduotį, ugdykite savarankiškumą.

Asmeninis:

Geros valios, pagarbos vienas kitam ugdymas.

rezultatus

Vertinimo kriterijai

Metasubjektas

komunikabilus

Mokymosi situacija:įėjimas, pažintinės ir analitinės veiklos, paremtos asmenine studentų patirtimi, aktualizavimas per dialogą

    noras išklausyti pašnekovą ir vesti dialogą;

    gebėjimas reikšti savo nuomonę ir argumentuoti savo požiūrį;

Aktyviai įsitraukia į dialogą, su susidomėjimu klauso mokytojo, palaiko dialogą, iškeldamas savo versijas ir argumentuodamas

pažinimo

Mokymosi situacija:įgyti naujų žinių

    asmeninės patirties taikymas nustatant pagrindinę sąvoką (asociaciją)

    savavališkas sąmoningas žodinis pasisakymas

    įsisavinti loginius analizės, apibendrinimo, klasifikavimo, samprotavimo konstravimo ir remtis žinomomis sąvokomis veiksmus;

Reguliavimo

Mokymosi situacija:

    gebėjimų vertinti mokymosi veiklą pagal užduotį formavimas;

    įgūdžių formavimas konstruktyviai veikti net ir nesėkmės situacijoje;

Adekvačiai vertina savo veiksmus, nesėkmės atveju bando suprasti nesėkmės priežastį.

Mokymosi situacija:atspindys

    įvaldyti pradines pažintinės ir asmeninės refleksijos formas;

Adekvačiai įvertina savo pasiekimus, tiksliai atsiduria „žinių kalne“, užduotis domina

Asmeninis

prasmės formavimas

Mokymosi situacija:reflektuojantis-įvertinamasis pobūdis

    motyvacija darbe dėl rezultato;

Reguliariai rodo susidomėjimą užduotimis, kuriose numatomas tam tikras rezultatas

apsisprendimas

Mokymosi situacija:įgyti naujų žinių

    mokinio socialinio vaidmens priėmimas ir ugdymas;

    geros valios, pagarbos vienas kitam ugdymas.

Aktyviai dalyvauja edukacinėje ir pažintinėje veikloje, adekvačiai vertina savo ugdymosi rezultatus, supranta asmeninio indėlio svarbą jiems pasiekti

vertė
orientacija

Mokymosi situacija:įgyti naujų žinių

    holistinio požiūrio į pasaulį jo įvairove formavimas

Supantį pasaulį suvokia kaip vientisą sistemą. Gali atlikti objektų mikro ir makro analizę (laikyti ją atskira sistema ir parodyti jos vaidmenį aukštesnio lygio hierarchijos sistemoje)

Darbo etapai

Sceninis turinys

(mokytojo veikla)

Vaikų užsiėmimai

Įėjimas

Sveikinimai

Temos įvadas

Motyvacija

Planavimas, tikslų nustatymas

Tikslai studentams:

Prisijunkite prie darbo pamokos metu (organizaciniu ir emociniu požiūriu)

Tikslai ir uždaviniai mokytojui:

Sukurti palankią psichologinę atmosferą klasėje;

Į darbą įtraukite visus mokinius

Sąveikos tarp visų pamokoje dalykų užmezgimas;

Darbo organizavimo būdai:

kontaktinis žaidimas.

Probleminiai klausimai

asociacijos žaidimas

Darbo organizavimo forma: priekinė, individuali.

Pasisveikinimas, emocinės nuotaikos darbui kūrimas, stipri motyvacija

Sveikiname mokinius. Siūlo pasisveikinimo ritualą.

Pasisveikinimo būdas

Dalyviai turės pasisveikinti, bet ne šiaip, o kartu fantazuodami.

Pirmiausia jie įsivaizduoja, kad susitinka su artimu draugu ar mergina, kurios ilgą laiką nematė.

Kitas dalykas, kurio mokytojas prašo, yra įsivaizduoti dalyvius, kad jie yra ateiviai. Kaip manote, kaip jie vienas kitą sveikina?

Prašo dalyvių įsivaizduoti, kad jie yra svetimoje šalyje – galbūt Indijoje ar Japonijoje.

Prašo dalyvių apsimesti, kad jie yra pingvinai

Dabar dalyviai įsivaizduoja, kad sutiko savo labai gerą, artimą draugą ar merginą, kurios nematė kelis mėnesius.

Dabar pasakykite man, be sveikinimų, ką jūs padarėte? Kokia jūsų kokybė, turtas, kuriam teko čia kreiptis?

Kaip manote, kokia šiandienos pamokos tema?

Ar norite išmokti neįprastai mąstyti už langelio ribų? Rasti netikėtų problemų sprendimų?

Kodėl manote, kad tai būtina?

Dalyviai vaikšto po kambarį – tyliai, su niekuo nekalbėdami. Dalyviai taip sveikinasi, jei yra labai geri draugai. (30 sekundžių)

Dalyviai sveikina visus, kuriuos pažįsta. (30 sekundžių)

sveikina vieni kitus iš anksto nustatytu būdu, parodydami išradingumą ir vaizduotę.

Dalyviai atsako į klausimą

Pasiekite vaizduotės ir fantazijos sąvokas

Atsakymas

Mokiniai atsako į klausimus ir klausosi vieni kitų atsakymų.

Pagrindinis.

Studentų žinių įvertinimas

Naujos informacijos teikimas (įvestis)

Įgūdžių formavimas ir ugdymas

Tikslas studentams:

Tobulinti asociatyvų mąstymą, žodinius gebėjimus,

Ugdykite vaizduotę, vaizduotę

Tikslas mokytojui:

Supažindinti mokinius su asociacijos sąvokomis;

Tobulinti asociacinius mąstymo mechanizmus

Prisidėti prie abipusiškumo pašalinimo smegenų pusrutulių darbe

Skatinti vaizduotės ir vaizduotės vystymąsi

Darbo organizavimo metodai: probleminių klausimų ir užduočių naudojimas, mokomieji pratimai.

Darbo organizavimo formos: individualus, priekinis.

Jie gali gana lengvai atkurti savo asociacijas atlikdami pratimus;

Naudokite originalius vaizdus.

Mokinių dėmesio ir pažinimo aktyvumo lygio, domėjimosi studijuojama medžiaga nustatymo kriterijai:

Susidomėjimas darbu;

Mokinių ugdomosios veiklos motyvavimo metodai:

keičiant veiklą, naudojant įvairias pedagogines technologijas, sukuriant sąlygas asmeninei mokinių savirealizacijai per galimybę išsakyti savo nuomonę aptariamais klausimais.

Sąvoka „asociacija“ įvedama kaip įvaizdis-žodis, atsiradęs originale

Pratimas „Bėgimo asociacijos“

Dabar messime vienas kitam kamuoliuką, pavadindami bet kurį daiktavardį. Pavyzdžiui, aš metau kamuolį Nikolajui, pavadindamas žodį „karuselė“. Nikolajus greitai iškviečia bet kokį žodį, kuris ateina į galvą apie „karuselę“, ir siunčia kamuolį atgal. Kitas pasakys savo asociaciją atsakydamas į jam pateiktą žodį. Pabandykime tai padaryti greitai, ilgai negalvodami.

Nepaisant akivaizdaus paprastumo, pratimas dažnai sukelia sunkumų dalyviams. Tai gali būti išreikšta žinutėmis, kad niekas neateina į galvą, ilgomis pauzėmis, net susierzinimu. Kai kurie dalyviai susidariusią įtampą bando įveikti reaguodami iš anksto paruoštais žodžiais. Mokytojas pratybų metu į tai nekreipia dėmesio. Pagrindinis vedėjos tikslas – sukurti atmosferą, palankią spontaniškai asociacijų kartai.

Užbaigus pratimą, galima pasiteirauti dalyvių, su kokiais sunkumais susidūrė ją vykdant, į ką atkreipė dėmesį dirbdami.

Pratimas „Neįprasti išradimai“

Mokytojas demonstruoja neįprastų objektų vaizdus (1 priedas), dalyvių užduotis yra atsakyti į klausimą iš paveikslėlio:

Kas čia?

Ko reikia?

Pratimas „Neįtikėtinos istorijos“.

Šis pratimas pritaikytas pagal Normos Leben žaidimo kortų pasakojimo techniką.

Mokytojas padeda prieš grupę paveikslėlių rinkinį ir sako, kad kiekvienas dalyvis, kai ateina jo eilė, gali atidaryti du paveikslėlius. Paaiškinta, kad grupė turės sukurti istoriją, naudodama paveikslėliuose esantį vaizdą.

Mokytojas pradeda pasakojimą ir nustato siužeto raidos toną. Vystantis siužetui, paveikslai išdėlioti spirale, išsivyniojantys nuo centro pagal laikrodžio rodyklę. Mokytojas turi užtikrinti, kad siužete nebūtų destruktyvių, nežmoniškų idėjų.

tarpinis atspindys

Ar jums patiko gauta istorija? Kas pavyko, kas ne?

klausyk

Dalyviai atlieka pratimą

Atlikite pratimą, gali padėti vienas kitam iškilus sunkumams, siūlydami savo atsakymus

Atlikite pratimą, sukurkite istoriją

Atsakykite į klausimus, analizuokite rezultatą ir jų indėlį į bendrą reikalą

Mokomosios medžiagos konsolidavimas.

Tikslas studentams:

Nustatyti pirminį įgūdžių ugdymo lygį;

Išmokite reikšti savo mintis ir jausmus žodžiu

Tikslas mokytojui:

Naudoti metodus, padedančius padidinti mokinių motyvaciją konsoliduoti naują medžiagą.

Darbo organizavimo metodai:

Komunikacinio pobūdžio treniruotė.

Darbo organizavimo formos: garinė pirtis.

Šio pamokos etapo tikslų ir uždavinių pasiekimo kriterijai:

Sėkmingas pratimo atlikimas;

Pasitenkinimas atliktu darbu.

Mokinių mokymosi veiklos motyvavimo metodai:

keisti veiklą, sudaryti sąlygas asmeninei mokinių savirealizacijai per galimybę išsakyti savo nuomonę aptariamais klausimais.

Pratimas „Mano asociacijos“ „Sutelkite dėmesį į savo kaimyną dešinėje (kairėje). Prisiminkite visas jo geras apraiškas mūsų darbo metu, viską, ką jis pasakė, padarė. Dabar nuspręskite, kuris iš literatūroje sutiktų ar jūsų sugalvotų gamtos, oro, sezonų aprašymų atitinka jūsų įspūdžius apie šį žmogų. Kai visi bus pasiruošę, kiekvienas savo ruožtu pasakysime savo kaimynui galvoje kilusį aprašymą.

Šis pratimas leidžia kiekvienam dalyviui gauti į asmeninį ryšį orientuotą grįžtamąjį ryšį, tuo pačiu užduoties pobūdis yra nukreiptas į asociatyvinių mechanizmų kūrimą.

Atsitiktinai suskirstykite į poras

Atlikite pratimą

Apibendrinant pamokas. Atspindys. DZ diskusija.

Tikslas studentams:

Apmąstymo metu nustatykite

savo pasiekimų ir sunkumų nagrinėjama tema lygiu, kurti savo individualaus tobulėjimo trajektoriją nagrinėjama tema.

Tikslas mokytojui:

- apibendrinkite pamoką, sudarydami trajektoriją tolesniam darbui, kiekvienam mokiniui įsisavinant naują temą;

Palankaus psichologinio klimato kūrimas komandoje

Refleksija pagal „Dalijimosi“ metodą

Kaip jautėtės per pamoką?

Ar patiko veikla? Ar tai buvo naudinga ir kodėl?

Atsisveikinimo ritualas.

Mokytojas prašo sustoti ratu ir laikyti rankas. Jis sako, kad visi puikiai dirbo ir siūlo padėkoti vieni kitiems.

Dalyviai paeiliui kalba apie pamoką, savo savijautą

Dalyviai sustoja ratu, susikimba rankomis, paeiliui dėkoja kitiems.

1 priedas




Vedėjas prašo kiekvieno dalyvio įsivaizduoti savo nuotaiką. Reikia apibūdinti nuotaiką: kokios jos spalvos ir kaip atrodo ir pan. Pratimas atliekamas ratu. Tada dalyvių prašoma nupiešti savo nuotaiką (atliekama „Treniruočių dienoraštyje, 1 užsiėmimas“). Tada kiekvienas dalyvis perduoda savo piešinį savo kaimynui. Kaimyno užduotis – atspėti, kokia nuotaika pavaizduota paveikslėlyje.

Norėdami toliau sėkmingai reklamuotis, dalyviai turi išplėsti „jausmų“ ir „emocijų“ sąvokas, suteikti jiems pavadinimus ir apibūdinti jų poveikio žmogui ypatybes.

Pamokos užbaigimas. Atspindys.

Klausimai:

  • Kokios kitų dalyvių problemos jums pasirodė artimos?
  • Kokių naujų problemos sprendimo būdų išmokote šiandien?
  • Kokie nuotaikos įvaizdžio bruožai nustebino?

5. Atsisveikinimas. Ritualas. D / užduotis. Atlikite 1 žingsnį į harmoniją – „Aš esu sėkmingas ir profesionalus“

2 pamoka. Jausmų ir emocijų pasaulis

Paruošimas. Apšilimas. Sakyk, dėde.

Grupė suskirstyta į tris ar keturis pogrupius. Kiekvienas pogrupis gauna tą patį klausimų rinkinį iš trenerio. Tikslas: kuo greičiau ir tiksliau atsakykite į visus sąrašo klausimus ir pateikite atsakymus treneriui. Komanda pati nustato žaidimo taktiką: viskas daroma kartu, atsakymų ieškoma lygiagrečiai keliose srityse, kiekvienas atsako už vieną iš klausimų. Treneris neturėtų siūlyti variantų, kaip dirbti su užduotimi, užtenka pažymėti, kad žaidėjai gali laisvai pasirinkti žaidimo taktiką.

Paprastai komandoms perduodamame lape turi būti nurodytas klausimų skaičius, remiantis: klausimas – viena žaidimo minutė. Skiriant 10 min. Todėl, norėdamas rasti visus atsakymus, treneris turi parengti 10 klausimų sąrašą.

Klausimų pavyzdžiai:

1. Kiek mokymų dalyvių vardai prasideda raide „K“, o pilnuose jų varduose yra raidė „k“?

2. Kiek langų yra mūsų pastato pirmojo aukšto koridoriuje?

3. Kas parašyta ant patalpos, kurioje vyksta mokymai, lauko durų? Kiek kėdžių yra šiame kambaryje?

4. Iš Anos sužinokite, kuriame mieste ji gimė.

5. Kiek fluorescencinių lempų yra sekretorės kabinete?

6. Sužinokite, koks yra mėgstamiausias Dmitrijaus Bilano patiekalas? (galite nurodyti bet kurio kito dainininko, atlikėjo vardą, televizijos laidą, apie kurią buvo galima šią savaitę).

7. Kaip vadinasi treniruočių grupės narys, gyvenantis Tajožnaja gatvėje?

8. Kiek kišenių yra švarkelyje, kurį vilki Elena?

9. Koks yra (bet kurio nario vardas) mėgstamiausias pokštas?

10. Kiek šermukšnių auga alėjoje priešais viešbutį?

Diskusija. Kaip jautėtės, kai gavote užduotį? Ar jūsų emocijos ir jausmai pasikeitė iki užduoties pabaigos? Taip? Ne? Kodėl?

Įvadas į temą. K. Fopel žaidimas „Vaivorykštė“.

Žaidimo metu dalyviai kviečiami panaudoti vaivorykštės spalvas, kad jų dvasia taptų gaivi ir neuždengta, laisva nuo visko, kas nemalonu: nuo visų rūpesčių, rūpesčių ir be džiaugsmo minčių. Norėdami tai padaryti, jie turi atsikelti ir pradėti judėti kambaryje. Judėjimo pradžioje dalyviai turi įsivaizduoti, kad visas kambarys užpildytas raudonu oru.

Treneris atlieka pratimą pagal šias instrukcijas:

Pažvelkite į šį spinduliuojantį raudoną orą, kuris supa mus, ir įkvėpkite jo gaivumo. Jei norite, galite net paliesti šį nuostabų raudonį arba užuosti nuostabų jo aromatą. (15 sekundžių)

Toliau judėkite po kambarį ir dabar įsivaizduokite, kad visas kambarys užpildytas oranžiniu oru. Šią spalvą galima įkvėpti, liesti... Ar nemanote, kad oranžinis oras kvepia apelsinais? (15 sekundžių)

Žiūrėk, dabar oras aplink mus tapo geltonas! Mėgaukitės žėrinčiu geltonu oru. Atrodo, kad lepinatės saulėje! Kvėpuokite šiuo geltonu spindesiu, palieskite jį. (15 sekundžių)

Pasikeitė mus supančio oro spalva. Dabar jis skleidžia žalią šviesą. Tai pavasario lapų spalva. Atrodo, kad įžengėme į pavasarį. Pajuskite jo nuostabų gaivumą ir aromatą... (15 sekundžių)

Stebuklai ateina! Oras staiga pradėjo žaisti su visais mėlynos spalvos atspalviais. Palieskite bedugnio ryto dangaus spalvą! Mėgaukitės spindinčia mėlyna spalva! Išskleiskite rankas kaip sparnus ir lėtai sklenkite per mėlyną erdvę... (15 sekundžių)

Pažiūrėkite, oras aplink mus pamažu tirštėja, o jo spalva nuo mėlynos sklandžiai virsta mėlyna. Tai jūros spalva. Negalite nuo jo atitraukti akių!

Mėlynas oras atrodo tankesnis, jį norisi išstumti rankomis, kaip vandenį. (15 sekundžių)

Ir galiausiai oras mūsų kambaryje tapo purpurinis. Palieskite jį rankomis ir pajuskite jo gylį. Kvėpuokite vakaro vėsos spalva.,. (15 sekundžių)

O dabar įsivaizduokite, kaip išeinate iš paskutinės vaivorykštės spalvos ir matote šviesą, kuri dabar užpildo mūsų kambarį. Nukratykite visų spalvų likučius ir pajuskite, kaip jas jaučiate.

Dabar lėtai ir ramiai eikite į savo vietą.

Klausimas: kokia spalva buvo grazi? Kokia spalva sukėlė nemalonias emocijas ir kodėl?

Pagrindinė dalis.

Žaidimo dalyviai paeiliui sako, koks metų laikas, gamtos reiškinys, oras panašus į jų dabartinę nuotaiką. Suaugusiam žmogui geriau pradėti lyginti: „Mano nuotaika kaip baltas pūkuotas debesis ramiame mėlyname danguje, o tavo? Pratimas atliekamas ratu. Suaugęs apibendrina: kokia šiandien visos grupės nuotaika: liūdna, linksma, juokinga, pikta ir pan.. Aiškinant vaikų atsakymus reikia atsižvelgti į tai, kad blogas oras, šaltis, lietus, niūrus dangus, agresyvus elementai rodo emocinį kančią.

Scena. Atspindintis.

Komplimentai mankšta.

Susėdę ratu visi susikimba rankomis, paskui, pažiūrėję kaimynui į akis, pasako jam kelis gerus žodžius, galima už kažką pagirti. Komplimento gavėjas linkteli galva ir sako: „Ačiū, aš tai labai vertinu! Tada jis sako komplimentą savo kaimynui, pratimas atliekamas ratu. Psichologė atkreipia vaikų dėmesį, kad šiame žaidime svarbus akių kontaktas.

Tai baigia mūsų pamoką, atsisveikink!

Pamoka 26. Uodegos.

Tikslai

  1. Vaikų emocinės sferos vystymasis,
  2. lavinti regimąjį dėmesį, loginį mąstymą, regimąją atmintį,
  3. Verbalinio ir neverbalinio bendravimo įgūdžių ugdymas,
  4. Smulkių plaštakos raumenų vystymasis,

5. Psichikos procesų savivalės ugdymas.

medžiagos

Ekranas pasakai, pasakos personažai, spalvoti pieštukai, darbalapiai vaikams, S.Ya.Marshak eilėraštis „Apie berniukus ir mergaites“, žiedas.

Scena. Organizacinis.

Sveikinimai. Pratimas „Mūsų pagalbininkai“

Psichologas: „Sveikiname, už tai delnu triname kaimynei iš kairės. Tada pasisveikinsime keliais, pečiais, nugaromis, pėdomis, kaktomis...

Scena. Motyvuojantis.

Įžanginis pokalbis

Šiandien pamokoje geriau pažinsime vieni kitus ir pamatysime, kad kiekvienas esame ypatingas. Na, leisk man pažvelgti į tave. Visi turi akis, ar visi turi dvi akis? Visi turi nosį, visi turi burną, dantis, du rašiklius, niekas neturi trijų? Ahhh, vaikai, jūs visi vienodi.



Psichologas išlaiko išraiškingą pauzę prie žodžio „tas pats“, suteikdamas vaikams galimybę atsigauti ir pasipiktinti. Kai jie piktinosi: „Mes skirtingi“, – sako psichologė: „Bet kur tu kitoks? Čia kojos, čia rankos, čia ausys ir tt A, plaukai kitokie? Ar charakteris kitoks? Gerai, jūs mane įtikinote, pažiūrėkime, kuo jūs skiriasi vienas nuo kito. Vaikai kartu su psichologu išvardija, kuo skiriasi vienas nuo kito: charakteris, išvaizda, įpročiai, mintys, vidinis pasaulis.

Vaikams pasidalijus įspūdžiais, kad kiekvienas iš jų yra ypatingas, ikimokyklinukai eina į miško mokyklą. Jie prisimena, kokią pasaką klausėsi paskutinėje pamokoje.

Scena. Praktiška.

Pasaka "Uodegos".

Psichologas: „Pamokos pradžioje aš jums pasakysiu ir parodysiu mūsų pasakos tęsinį ...“

Miško mokykloje mokėsi įvairūs gyvūnai: voveraitė, kiškis, vilko jauniklis, lapės jauniklis, meškiukas, pelė, meškėnas, kačiukas ir kiti gyvūnai bei paukščiai. Gyvūnai padėdavo vieni kitiems, nes kiekvienas ką nors darė geriau už kitą: Meškiukas buvo stipriausias, todėl kai reikėdavo ką nors pakelti ar pajudinti, jį kviesdavo į pagalbą. Foxas geriausiai sprendė loginius galvosūkius ir padėjo kitiems susidoroti su matematika. Voverė geriausiai šluostė lentą. Visi gyvūnai buvo draugiški, ir nors jie ginčydavosi, greitai įvyko paliaubos. Kiekvienas mokinys stengėsi suprasti ir priimti kitą tokį, koks jis yra. Iki žiemos kai kurie gyvūnai pakeitė kailį. Voverė taip pat pasikeitė ir negalėjo nustoti žavėtis savo naujuoju apdaru, o ypač pūkuota uodega. Per pertrauką gyvūnai žaidė šuoliuku, o Kiškis netyčia užlipo ant Voverės uodegos. Pasigirdo garsus riksmas. Voverė pradėjo verkti, o Kiškis drebančiu balsu atsiprašė:

Netyčia, atleisk, prašau.

Ne, nedarysiu! - su apmaudu atsakė Beločka.

Bet kodėl? - išsigando Kiškis.

Nes tu tai padarei tyčia! Taip taip. Tu... man pavydi. Juk tu neturi tokio gražaus pūkuoto kuodo!

Tai netiesa – sušuko Kiškis. – Aš nepavydu, o man labai patinka mano kuodas.

Bet aš ir Voverė turime geresnę uodegą nei tu, Kiškiai. Pripažink tai! Įsikišo Lapė.

Kiškiui ilgos uodegos nereikia, – visus bandė įtikinti Meškiukas.

Ir tu. Meškiukas, uodega irgi nepavyko, – vienu balsu šaukė Voverė ir Lapė.

Užvirė tikras ginčas.

Visi gyvūnai saugojo tik savo uodegas. Jie šaukė, bandydami vienas kitą įtikinti. Bet nuskambėjo skambutis į pamoką ... Ir įėjo Mokytojas-Ežiukas. Žiūrėdamas į mokinius Ežiukas pastebėjo, kad kilo kažkoks konfliktas.

Kas nutiko? – paklausė Mokytojas. – Dėl ko pykstatės ir kodėl persikraustėte gyventi į kitus?

Aš nesėdėsiu su Kiškiu, nes jis turi mažą uodegą, - sakė Voverė.

Ir aš nesėdėsiu su Vilko jaunikliu, nes jis įžeidžia mano uodegą, - sakė Meškiukas.

Taigi uodegos su jumis susikivirčijo? - nustebo Ezhas.

Mes nedraugaujame su beuodegiais! - sušuko Lapė.

Ak, tai reiškia, kad nuo šiandien klasėje mokosi „uodeguotasis“ ir „beuodegis“? - lėtai tęsė Ežiukas. - Bet tik tu neteisingai pasidalinai.

Kodėl? – piktinosi gyvūnai.

Reikėjo skirstyti į didelius ir mažus, į plėšrūnus ir žolėdžius, nepamirškite apie kailio spalvą, akis ir kitus skirtumus. - Ežiukas atidžiai pažvelgė kiekvienam mokiniui į akis. Jis ten matė ir gėdą, ir apmaudą, ir liūdesį. – O kiek draugų turėsite po tokio skirstymo? Tu būsi vienas. Visi gyvūnai tylėjo.

Mokyklos diena tęsėsi. Buvo pamokų, pokyčių. Bet Voverė nebežaidė su Kiškiu, o Meškiukas nebepadėjo „uodegotiesiems“.

Buvo pašaipų ir įžeidžiančių pravardžių. Namų uodegos ir beuodegės mokiniai ėjo skirtingais keliais.

Visgi vilko jauniklis paliko mokyklą. Jis ėjo lėtai, mėgavosi saule, šiltu vėju, augalų, gėlių kvapu...

Įpusėjus kelio, jis išgirdo keistą garsą. Panašiai kaip lojantys šunys. Garsas artėjo labai greitai, ir Wolf Cub pamatė piktus šunis. Iš visų jėgų jis ėmė bėgti. Šunys greitai artėjo prie jo. Jau buvo juntamas karštas jų alsavimas ir girdimas dantų žvangesys. Bet namas labai arti! Mažylis padarė paskutinį postūmį. Jis išgelbėtas! Vilko jauniklis vis dar sėdėjo užsimerkęs ir girdėjo, kaip iš jo namų tolsta nekviesti svečiai. „Ar aš gyvas? pagalvojo Vilkas. - Galva, letenos nepažeistos. O uodega? Kur yra uodega? Kaip aš galiu būti be uodegos? Verkdamas Vilko jauniklis baisėjosi įsivaizduodamas, kaip iš jo juokiasi draugai mokykloje. "Kaip būti? Su kuo dabar galiu draugauti? O su kuo rytoj sėsiu prie stalo? - su šiomis mintimis Vilko jauniklis užmigo ...

Šiuo metu reikia nutraukti pasaką ir suteikti vaikams galimybę atspėti, kuo ji gali baigtis. Jokių komentarų ar įvertinimų. O mokiniams išsakius savo nuomonę, pasaką galima tęsti.

Atėjo rytas. Vilko jauniklis pamažu artėjo prie mokyklos.

Ateik pas mus! - Skambino draugui Foksui. nuleidau akis. Vilko jauniklis atsisėdo su „beuodegiais“ gyvūnais. Klasėje stojo tyla. „O kaip Vilkas? Kodėl jis taip keistai elgiasi? – svarstė mokiniai. – Ar jam kas nors atsitiko?

Visiškai tylėdamas Vilko jauniklis pasakojo viską, kas jam nutiko, dalijosi išgyvenimais ir mintimis. Uodegos ir beuodegės žvėrys su siaubu įsivaizdavo šiuos įvykius, o paskui puolė apkabinti savo draugą.

Ar tu gyvas! Gyvas! Ir tu su mumis! O visa kita nesvarbu.

Ar tikrai tik tokia nelaimė gali jums įrodyti, kad svarbiausias dalykas pasaulyje? – paklausė mokytojas mokinių.

Norime, kad visi Miško mokyklos mokiniai vėl kartu žaistų, kartu mokytųsi, padėdami vieni kitiems ir palaikydami vienas kitą sunkiais laikais, – atsakė Lapė ir visi vaikinai jam visiškai pritarė.

Manau, kad jums priklauso, ar šis noras išsipildys! Meistras nusišypsojo ir iškilmingai pasakė:

Tebūnie!

„Smagu, kad visi esame tokie skirtingi, kad yra ko pasimokyti vieni iš kitų“, – mąstė gyvūnai, žaisdami kartu ir priimdami visus tokius, kokie jie yra.

2. Pirštų gimnastika(Žr. 2 priedą)

Kompleksas 2. Pratimas „Ausų masažas“, „Kryžminiai judesiai“, „Galvos papurtymas“, „Horizontalus aštuonetas“, „Simetriniai piešiniai“, „Meškiuko siūbavimas“, „Sukimo poza“.

3. Pratimas "Berniukai ir mergaitės"(Žr. 1 priedą)

Didaktinė medžiaga: S. Maršako eilėraštis „Apie berniukus ir mergaites“, spalvoti pieštukai, forma su užduotimi.

Psichologas skaito vaikams eilėraštį:

Iš ko pagaminti berniukai?

Iš sraigių, kriauklių

Ir žalios varlės.

Štai iš ko sukurti berniukai!

Iš ko padarytos merginos?

Iš saldumynų ir pyragų

Ir visokių saldumynų.

Iš to ir padarytos merginos!

Psichologė kviečia vaikus svajoti ir piešti mergaites ir berniukus saldainiais, įvairiais žaislais, įvairiausiais daiktais.

Užbaigus piešinius, psichologė kartu su vaikinais juos apžiūri, pažymi geriausius iš jų ir kiekvieno darbo nuopelnus.

Berniukai ir mergaitės atiduoda vienas kitam savo darbus.

4. Pratimas „Nupiešk!“.(Žr. 1 priedą)

Nupieškite trūkstamas detales Miško mokyklos mokiniams.

Žaidimas "Penki vardai"

Du žaidėjai – berniukas ir mergina (dviejų komandų atstovai) stovi prieš dvi eiles. Gavę signalą, jie turi eiti į priekį (iš pradžių vieną, paskui kitą), žengdami penkis žingsnius ir kiekvienam žingsniui be menkiausios klaidos, nedvejodami (nelaužydami ritmo) pasakyti kokį nors vardą (berniukai - mergaičių vardai, mergaičių vardai). berniukų vardai). Iš pirmo žvilgsnio tai paprasta užduotis, iš tikrųjų ją atlikti nėra taip paprasta. Laimi tas, kuris susidoros su šia užduotimi arba sugebės įvardinti daugiau vardų.

Galite įvardyti dar penkis žodžius (pagal temą: gyvūnai, augalai, namų apyvokos daiktai ir kt.). Tokių žodžių yra daug, ir ne kiekvienas sugebės žingsnio ritmu nedelsdamas pasiimti 5 žodžius ir ištarti juos vieną po kito.

6. Pratimas „Namai“.(Žr. 1 priedą)

Prisiminkite visus gyvūnus ir kas kuriame name pasislėpė. Tada uždarykite kairę lapelio pusę delnu ir prijunkite kiekvieną gyvūną su jo namu dešinėje pusėje.

7. Pratimas „Grafinis diktantas“.(Žr. 1 priedą)

Nubrėžkite modelį pagal langelius.

Scena. Atspindintis.

Vera Kostyuchenko
Didaktinis žaidimas "Kaip tai atrodo?"

Pamokos tema:"Kaip tai atrodo?"

Tikslinės grupės amžius: II jaunių grupė.

Dotacijos paskirtis: vaizduotės ir kūrybiškumo ugdymas.

Dotacijos tikslai:

Ugdykite loginį mąstymą, kūrybinius gebėjimus. Žodyno plėtimas. Bendravimo plėtojimas bendraujant tarpusavyje.

Darbo su skaidrėmis algoritmas

1 skaidrė: Titulinis puslapis

2 skaidrė:

Sveiki bičiuliai.

Šiandien pas mus atėjo zuikis.

Jis nori žaisti su mumis, svajoti.

Jis galvoja, kas tai? (Vaikų atsakymai).

Kokie objektai yra panašūs į apskritimą? (vaikų atsakymai).

3 skaidrė: Kas slepiasi už debesų? (Vaikų atsakymai).

4 skaidrė: Ar kamuolys atrodo kaip apskritimas? (vaikų atsakymai).

5 skaidrė: Ar televizorius atrodo kaip ratas? (Vaikų atsakymai).

6 skaidrė: Ar saulė apvali? (vaikų atsakymai).

7 skaidrė: Bunny turi daug draugų. Jis mėgsta žaisti su jais

slėpynės. Atspėk mįslę:

„Minkštos letenėlės,

ir įbrėžimų letenose. (vaikų atsakymai).

8 skaidrė: Kaip katė kalba? (Vaikų atsakymai).

9 skaidrė: Ir dar viena mįslė:

„Dėvi pilką liemenę,

bet sparnai juodi,

matai - dvidešimt porų sukasi ratu,

ir šaukti... (Vaikų atsakymai).

10 skaidrės numeris: Pavirskime visi varna. Kaip varna verkia? (Vaikų atsakymai).

11 skaidrė: Vaikinai, zuikiui patinka piešti. Ir tu? (vaikų atsakymai). Ką tu matai? (vaikų atsakymai).

Kaip atrodo debesys? (vaikų atsakymai). Kaip

daug įdomių dalykų sugalvojote!

skaidrės numeris 12: Pažiūrėkite, kuo menininkas pavertė zuikį

debesys? (Kačiukas, vištiena).

skaidrės numeris 13: Zuikis tau sako: „Sudie! Šauniai padirbėta!

Iki pasimatymo."

„Pasidaryk pats“ didaktiniai žaidimai ikimokyklinukams

Černikova Natalija Valentinovna, kombinuoto tipo MBDOU d/s Nr. 24 „Polyanka“ auklėtoja, Kstovo, Nižnij Novgorodo sritis
Darbo aprašymas: Neatidėliotina ikimokyklinio ugdymo užduotis yra visapusiškas protinis ir intelektinis vaikų vystymasis. Aktyviausia auklėjamojo poveikio forma yra specialiai auklėtojos organizuojami didaktiškai nukreipti žaidimai. Didaktinio žaidimo procese vaikas ne tik įgyja naujų žinių, bet ir jas apibendrina, sustiprina. Siekiant visapusiško pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo, buvo sudarytas didaktinis vadovas „Žinokite viską“. Jis taip pat gali būti naudojamas dirbant su vyresniais vaikais, jei pasirenkate žaidimus, atitinkančius amžiaus ypatybes.
Pagalbos aprašymas:
Didaktinį vadovą sudaro faneros dėklas ir 2 apskritimai su paveikslėliais, kurie yra patefono plokštelės, laisvai besisukančios ant metalinių strypų. Didaktinės pagalbos priemonės ilgis turi būti šiek tiek mažesnis nei 2 plokščių skersmuo, kad išsikišusios dalys būtų patogiai sukamos. Vadove yra keli suporuoti apskritimai su paveikslėliais, surinktais leksikos temomis.

Didaktinio žaidimo kūrimo procesas:

1. Paimkite fanerą. Iškirpkite 2 stačiakampio formos dalis, sujunkite viena su kita kilpų pagalba.
2. Viršutinėje didaktinio vadovo dalyje išpjaukite šešiakampio formos langą, kuriame bus matomas vienas pirmojo ir antrojo apskritimų sektorius.
3. Kreipiklio apačioje įkiškite 2 metalinius strypus.


4. Darykite įrašus.


5. Raskite paveikslėlių pasirinktomis temomis.


6. Padalinkite plokštes į 4, 5, 6 sektorius, priklausomai nuo paveikslėlių skaičiaus. Priklijuokite paveikslėlius kiekviename sektoriuje, paimdami juos pagal leksikos temas, kad kairėje plokštelėje paveikslėliai būtų pagal laikrodžio rodyklę, o dešinėje - prieš laikrodžio rodyklę. Suporuotas plokštes reikia pažymėti centre klijuojant tos pačios spalvos lipnios plėvelės apskritimą ir spalvotos elektrinės juostos kraštelį.
7. Atidarykite vadovą ir įstatykite suporuotas plokštes ant metalinių strypų.


8.Uždarykite pašalpų dangtelį ir galėsite žaisti. Viename iš langų nustatomas paveikslėlis, kurio pora pasirenkama slenkant kitu apskritimu. Šiuose žaidimuose viena 1-ojo apskritimo nuotrauka turi atitikti vieną antrojo apskritimo paveikslėlį.


Tikslas: pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų žinių apibendrinimas.
Yra daug žaidimo variantų. Viskas priklauso nuo vaikų atliekamų užduočių ir medžiagos.
Vadovas leidžia apsispręsti užduotys:
- ugdyti pažintinę veiklą;
- juslinis vystymasis (spalvos, formos suvokimas);
- formuoti elementarius matematinius vaizdus;
- tobulinti kalbos gramatinę struktūrą;
- lavinti smulkiąją motoriką bei rankų ir akių koordinaciją.

Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena?

Užduotys:įtvirtinti gebėjimą atskirti naminius ir laukinius gyvūnus, teisingai juos pavadinti, žinoti buveinę, būsto pavadinimą, lavinti smulkiąją pirštų motoriką
Žaidimo eiga: mokytojas kviečia vaikus apsvarstyti siūlomą paveikslėlį 1-ame sektoriuje kairėje pusėje, pavadinti gyvūną ant jo. Nustatykite naminį ar laukinį gyvūną. Paimkite paveikslėlį su norimu būstu dešinėje, sukdami apskritimą. Teisingai pavadinkite būstą.

Didaktinis žaidimas „Kas ką valgo?

Užduotys:įtvirtinti vaikų žinias apie gyvūnų gyvenimo būdą, apie jų mitybą;
lavinti smulkiąją pirštų motoriką.
Žaidimo eiga: mokytojas kviečia vaikus apsvarstyti siūlomą paveikslėlį kairėje, pavadinti gyvūną ant jo. Sukdami apskritimą suderinkite šio gyvūno maisto paveikslėlį dešinėje.


Didaktinis žaidimas „Mamos ir jų mažyliai“

Užduotys: pratimas koreliuoti suaugusį gyvūną ir jauniklį, teisingai formuoti jauniklių vardus, naudojant priesagas -onok-, -enok-, -ata-, -yata-, -ok-; lavinti loginį mąstymą, smulkiąją pirštų motoriką, žodyną.
Žaidimo eiga: pirmiausia vaikas apžiūri suaugusio gyvūno atvaizdą kairėje, atpažįsta ir teisingai įvardija. Nustato, ar gyvūnai yra naminiai ar laukiniai. Tada sukasi dešinysis apskritimas su gyvūnų jauniklių nuotraukomis. Suranda tinkamą jauniklį, sustabdo ratą, teisingai pavadina jauniklį.


Didaktinis žaidimas „Pasiimk objektų skaičių“

Užduotys: sudaryti elementarius matematinius vaizdus, ​​atlikti pratimą koreliuoti objektų skaičių ir skaičių per 5; lavinti smulkiąją pirštų motoriką, dėmesį.
Žaidimo eiga: mokytojas kviečia vaikus apsvarstyti siūlomą figūrą kairėje, teisingai pavadinti ją, tada pasiimti paveikslėlį dešinėje, ant kurio esančių daiktų skaičius atitinka šią figūrą.

Didaktinis žaidimas „Spalvotos nuotraukos“

Užduotys:įtvirtinti žinias apie spalvas; gebėjimas koreliuoti temą ir spalvą; tobulinti kalbos gramatinę struktūrą; lavinti smulkiąją pirštų motoriką, dėmesį.
Žaidimo eiga: mokytojas pakviečia vaiką apsvarstyti objektą lange dešinėje, pavadinti jį. Tada sukdami kairėje paimkite spalvotą stačiakampį, atitinkantį objekto spalvą, pavadinkite spalvą ir žodžiais nurodykite objekto atributą.
Pavyzdžiui, raudonas automobilis arba mėlynas kamuolys

Didaktinis žaidimas "Kaip tai atrodo"

Užduotys:įtvirtinti žinias apie geometrines figūras; mankštintis vartojant žodžius „apvalus“, „kvadratas“, „trikampis“; lavinti smulkiąją pirštų motoriką, dėmesį.
Žaidimo eiga: mokytojas pakviečia vaiką apsvarstyti objektą lange dešinėje, pavadinti jį. Tada sukdami kairėje paimkite geometrinę figūrą, atitinkančią objekto formą, pavadinkite geometrinę figūrą ir žodžiais nurodykite objekto atributą.
Pavyzdžiui, apvali bandelė, trikampė piramidė

Atsitiktiniai straipsniai

Aukštyn